تبلیغات
لینک ،دانلود،سرگرمی،عکس - نگاهی به مبهوت کننده‌ ترین چشم اندازهای جهان
تاریخ : شنبه 22 فروردین 1394 | 06:20 ب.ظ | نویسنده : مرتضی پورصفر
 شاید بهترین زمان برای مشاهده‌ی زیبایی یک چشم انداز، تماشای آن از داخل هواپیما باشد. خوشبختانه به نظر نمی‌رسد مجبور باشیم برای دیدن مناظر و چشم اندازهای زیبای این کره، تا نوبت بعدی پرواز منتظر بمانیم،Airpano تصاویری از مبهوت کننده‌‌ترین چشم اندازهای جهان تهیه کرده که در ادامه می‌بینید.

در پایین صفحه به تماشای شماری از تصاویر تهیه شده توسط این گروه عکاسی خواهیم نشست. با مراجعه به سایتAirpano  نیز می‌توانید علاوه بر مشاهده‌ی دیگر عکس‌های تماشایی تهیه شده، هر منظره را از زاویه‌ای متفاوت تماشا کنید.

1. دوبی، شهری با آسمانخراش‌های سربه‌فلک کشیده که جهانیان را تحت تاثیر قرار داده و هر روز شگفتی جدیدی می‌آفریند. باید اعتراف کرد که این چشم انداز تماشایی که از فراز این شهر و توسط Airpano گرفته شده است، زیبایی و عظمت این شهر تازه متولد شده را به خوبی در نور صبحگاهی نمایان می‌کند.

مناظر شگفت انگیز و چشم نواز


 2. تنها عکاسی از فراز بلندترین آبشار جهان، اَنجل، می‌تواند به خوبی ابعاد و زیبایی چشمگیر این جاذبه‌ی طبیعی را در معرض دید عموم قرار دهد.

مناظر شگفت انگیز و چشم نواز


3.  تصویر تماشایی دیگری که از آسمان شهر بارسلونا در اسپانیا تهیه شده است. نمایی چشمگیر که در بخش میانی آن، کلیسای باشکوه "خاندان مقدس"، سربرافراشته و خودنمایی می‌کند.

مناظر شگفت انگیز و چشم نواز


4. یک نمای نفس‌گیر دیگر، چشم اندازی تماشایی از آبشار ویکتوریا در زامبیا، که با رنگین کمانی چشم‌نواز، جذابیتی انکارناپذیر پیدا کرده است.

مناظر شگفت انگیز و چشم نواز


5. آبشار ایگواسو (Iguasu) در کشور آرژانتین، آبشاری که منظره‌ی عجیب، سه بعدی و البته مسحورکننده‌ی آن، بی‌شک در میان مجموعه تصاویر تهیه شده توسط Airpano جلب توجه خواهد کرد.

مناظر شگفت انگیز و چشم نواز


6. شگفتی‌های زمستان، منظره‌ای دیدنی که از قلّه اورست، بلندترین قلّه‌ی جهان واقع در رشته کوه‌های هیمالیابرداشته شده است. جایی که برف و یخ به هنرنمایی مشغول بوده و بالا رفتن از آن رویای افراد بسیاری است.

مناظر شگفت انگیز و چشم نواز


7. یک نمای خیره کننده و جدید دیگر که شاید در نگاه اول اندکی گیج کننده به نظر برسد. این تصویر هوایی از "طاق پیروزی" در شهر پاریس و خیابان‌های اطراف آن برداشته شده و زیبایی چشم انداز هوایی عروس شهرها را به خوبی به نمایش گذارده است.

مناظر شگفت انگیز و چشم نواز


8. جنگلی از آسمانخراش‌های بتونی، تصویری دیگر از این مجموعه که منهتن را شب هنگام و غرق در روشنایی چراغ‌ها به نمایش گذاشته است. در این نما ساختمان درخشان اِمپایر استیت (Empire State) را در سمت چپ  وساختمان کِرایسلر (Chrysler Building) را در میانه‌ی تصویر مشاهده می‌کنید.

مناظر شگفت انگیز و چشم نواز


9. در قالب این مجموعه، Airpano گاهی موفق به ثبت لحظاتی منحصربفرد و خیره کننده شده است. از جمله این تصویر که از فعالیت‌های آتشفشان پلاسکی (Plosky) واقع در تولباشیک (Tobachik) در کامچاتکا تهیه شده است.

مناظر شگفت انگیز و چشم نواز


10. باز هم نمایی دیگر از منهتن که تا مایل‌ها در پس زمینه‌ی تصویر امتداد یافته است.

مناظر شگفت انگیز و چشم نواز


11.  یک منظره‌ی رویایی، اینطور نیست؟ به پایین نگاه کنید، حتی نگاه‌تان را کمی به اعماق معطوف کنید. جزایر مرجانی استرالیا که در این تصویر خیره کننده با سایه‌های فیروزه‌ای رنگ خودنمایی می‌کنند.

مناظر شگفت انگیز و چشم نواز


12. نگینی از مشرق زمین که در یادبود عشق ساخته شده است. اکنون این مروارید درخشان را از زاویه‌ای دیگر بنگرید. این اثر تاریخی و معروف کشور هند، بارها مورد عکسبرداری قرار گرفته است، اما گروه Airpano راهی متفاوت برای نمایش آن پیدا کرده‌اند.

مناظر شگفت انگیز و چشم نواز


 13. منظره‌ای متفاوت از یکی از عجایب طبیعی این جهان. جزایر ها لانگ (Ha Long) که خلیج ویتنام را به اشغال خود درآورده‌اند.

مناظر شگفت انگیز و چشم نواز


 14. پولک‌های سفید سنگی در میان اقیانوس آبی، اینجا ایسلند است و این منظره از جزایر کوچک منجمد شده گرفته شده است. تصویری بی همتا که با کمک هواپیمای بدون سرنشین (drones)،گرفته شده است.

مناظر شگفت انگیز و چشم نواز


15. یک تصویر جادویی دیگر از قلعه‌ای از جنس داستان‌های پریان. کاخ ناش‌وانشتاین (Neuschwanstein)در کشور آلمان، که در میانه‌ی کوهستان و جنگل‌های انبوه همچون نگینی باشکوه می‌درخشد.

مناظر شگفت انگیز و چشم نواز


16. آیا نیازی به معرفی است؟ اهرام مصر که در طول قرن‌ها با صلابت و اقتدار کامل سر پا ایستاده‌اند، بی‌نیاز از هر معرفی، برای جهانیان شناخته شده‌اند. از این رو، گروه تصویر برداری از زمان آغاز این پروژه در سال 2006، بارها برای عکسبرداری از آنها، رهسپار سرزمین فراعنه شدند.

مناظر شگفت انگیز و چشم نواز


17. هماهنگ کننده‌ی گروه، سرگئی سیمینوف، بیش از آنکه همراه با گروه عکاسان خبره‌ی خود به آسمان‌ها سفر کند، تصاویر و چشم اندازهایی جالب توجه از مناظر مختلف تهیه می‌کرد، این تصویر یکی از آنهاست.

مناظر شگفت انگیز و چشم نواز


18. بی هیچ توضیحی، این جا سنگاپور است.

مناظر شگفت انگیز و چشم نواز

سرگئی 32 ساله می‌گوید:

"این نوع از عکاسی به هیچ عنوان شباهتی به عکاسی معمول ندارد، جایی که شما بواسطه‌ی قاب تصویر محدود می‌شوید. در چشم اندازهای کروی 360 درجه، حسی از آزادی و حضور در محیط به بیننده القا می‌شود. گویی می‌توان سر خود را برگردانده و منظره‌ی پیش رو را به شکلی کامل و با توجه به کوچک‌ترین جزئیات تماشا کرد.

تکنولوژی عکاسی به شیوه‌ی 360 درجه، مفهوم تجسم شخصی را به خوبی عیان می‌کند. به ویژه هنگام تماشای آن بر پرده‌ی عریض، این ویژگی مشهودتر است. این نوع از عکسبرداری به شما این حس را می‌دهد که گویی در آسمان نیویورک معلق هستید، شاید زیر آب شناور بوده و یا برفراز آبشاری تماشایی در حال پروازید، حتی ممکن است شما را به فضای درون یک مایکروویو منتقل کند. گاهی تنها کافی است  دست‌تان را حرکت داده و از میان یک چشم انداز، رهسپار منظره‌ی بعدی شوید."

و تصاویری دیگر که توسط تیم Airpano تهیه شده‌اند:

 

عکاسی هوایی

عکاسی هوایی

عکاسی هوایی

 عکاسی هوایی

عکاسی هوایی

عکاسی هوایی

  عکاسی هوایی

عکسای هوایی

طبقه بندی: free،  لینک سایت،  برترین مطالب،  دانلود،  + عکس، 
برچسب ها: دانلود، عکس، منظره، زیبا، جهان، شهر، چشم انداز،  

  • ایکس باکس | قالب بلاگ اسکای | اس ام اس دون